Turniirieelne kõhutäide – Mida süüa, et olla valmis võiduks?

Pokkeriturniirid võivad olla pikkadest mängudest ja keskendumisest nõudvatest sündmustest. Et säilitada vajalik energiatase ja terav meel, on oluline valida õige toit enne turniiri. Hea söögivalik võib suurendada teie vastupidavust, keskendumisvõimet ja võiduvõimalusi. Siin on mõned soovitused selle kohta, mida süüa enne pokkeriturniiri.

Tervislik hommikusöök:

Homikusöök on päeva kõige olulisem eine ja see kehtib ka pokkeriturniiride puhul. Valige hommikul toit, mis on tasakaalus valkude, süsivesikute ja tervislike rasvadega. Näiteks võite nautida kaerahelbeputru marjade ja pähklitega, täisteraleiba avokaado ja muna või jogurtit puuviljadega. See annab teile pikaajalist energiat ja aitab säilitada stabiilset veresuhkru taset.

Kerge lõunasöök:

Kuna pokkeriturniirid võivad venida tundideks, on soovitatav süüa kergemat lõunat. Valige midagi, mis on toitvam kui raskustunne. Salatid, supid ja võileivad täisteraleivaga on head valikud. Oluline on mitte üle süüa, et vältida unisust ja raske seedimist mängu ajal. Paar ideaalset lõunasöögi näidet on: kikerhernesalat, läätsesupp või näiteks Kreeka salat.

Suupisted:

Pikad turniirid nõuavad vahepealset energiatankimist. Puuviljad, pähklid, jogurt ja energiabatoonid on suurepärased suupisted, mis võivad hoida teie energiataseme kõrgel. Vältige liiga suhkrurikkaid suupisteid, mis võivad põhjustada suhkru taseme kõikumist.

Joogivesi:

Hüdratsioon on võtmetähtsusega, eriti pikema pokkerimängu ajal. Jooge piisavalt vett, et säilitada hea füüsiline ja vaimne tervis. Kofeiini ja suhkruga joogid võivad põhjustada energiataseme kõikumist, seega olge nende tarbimisel ettevaatlik. Lisaks võib kasulik olla juua just mineraalvett, mineraalvesi sisaldab looduslikke mineraale ja mikroelemente, mis võivad olla kasulikud organismile. Näiteks magneesium, kaltsium ja kaalium on mineraalid, mis võivad toetada tervislikke luusid ja südant. Kui mingi toit peaks ärritama magu, siis mineraalvesi võib aidata vähendada ka maoärritust ja kõrvetisi mõnedel inimestel. Mõned mineraalveed on leeliselised, mis võivad tasakaalustada happelist maomahla. Mineraalvesi sisaldab vähem ka potentsiaalseid saasteaineid ja lisandeid.

Vältige rasvast ja rasket toitu:

Rasvane ja raske toit võib põhjustada unisust ja seedimisprobleeme, mis ei ole soovitav enne turniiri. Vältige frititud toite, suures koguses punast liha ja liigset kogust kõrge rasvasisaldusega toitu. Seega pigem vältige tavalist ja kiiret varianti mis on tavaliselt hamburger friikartulitega.

Kofeiini mõõdukalt:

Kofeiin võib aidata ergutada ja suurendada ärksust, kuid liiga palju võib põhjustada närvilisust ja värisemist. Kui olete kofeiinitundlik, piirake oma kohvi või energiajoogi tarbimist.

Oluline aga on valida tervislik ja tasakaalustatud söögikord enne pokkeriturniiri. Hea toitumine aitab säilitada energiat, keskendumisvõimet ja vaimset selgust, mis on pokkerimängus edukaks olemiseks hädavajalik. Lisaks on oluline vältida liigset suhkrut ja rasva, et säilitada stabiilne energiatase ja vältida seedimisprobleeme. Järgides neid soovitusi, võite olla paremini valmis võiduks ja nautida pikka mängupäeva pokkerilaua ääres. Kui aega napib ja ise kokata ei jõua, siis pakuvad ka enamasti kasiinode restoranid täisväärtuslikke ja häid toite igale maitsele. Pokkeriturniirid vajavad mõningast vaimset ja füüsilist valmistumist aga tasutakasiinomängud on teie jaoks olemas igal ajal.

Teile võib ka meeldida

Rohkem autorilt